Co zrobić, by balkon prezentował się pięknie przez lata?

Balkony i tarasy to bardzo często ważna część mieszkania czy domu. Jak je wykończyć, by latami prezentowały się atrakcyjnie i były ozdobą domu, a nie jego najsłabszym punktem?

Profile balkonowe

Wykonane są z aluminium i pokryte powłoką poliestrowa. Jest to okładzina odporna na wysokie pH, korozje oraz niekorzystne warunki atmosferyczne.

System obejmuje różne kształty profili. Możemy montować profile proste, narożne, czy w kształcie łuku. Również kolory producenci dopasowali do najpopularniejszych kolorów elewacji tak, by profil był prawdziwą ozdoba balkonu, która pięknie się komponuje.

Czemu profil?

Podstawowym i najważniejszym zadaniem jakie mają profile balkonowe (znajdziesz tutaj) to odprowadzanie wody. Zatrzymanie wody na tarasie może być powodem zniszczenia zimą posadzki. Woda, która zamarznie, a wcześniej dostanie się w szczeliny w posadzce rozsadzi nam powierzchnię płytek.

Źle zabezpieczony taras będzie ciągłym utrapieniem. Remonty posadzki nic nie pomogą, jeżeli nadal będzie dostawała się woda. Pierwszym elementem naprawy uszkodzeń jest złożenie profili balkonowych, które będą odprowadzały wodę. Dzięki temu nie będziemy co roku skazania na wiosenny remont posadzki.

Chcąc, by balkon był prawdziwą ozdobą naszego domu musimy bardzo rzetelnie podejść do problemów wykończenia krawędzi balkonu. W innym przypadku balkon będzie dla nas udręka, a nie powodem do zadowolenia. Problemy będą narastały z roku na rok tak, jak nasza frustracja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *