Nowoczesne wykończenie mieszkania

Podczas remontu, każdy z nas szuka rozwiązań, które dadzą maksymalnie dobry efekt. W wielu przypadkach decydujemy się na zastosowanie rozwiązań starych i sprawdzonych, ale bardzo często próbujemy nowości. Do nowości możemy zaliczyć barwniki do betonu.

Pigment do zapraw mineralnych

 

Barwniki do betonu są coraz częściej wykorzystywane i wbrew pozorom nie służą tylko do betonu. W zasadzie to wykorzystywane są częściej do innych materiałów mineralnych niż do betonu.

 

Barwienie zapraw mineralnych

Dodawanie pigmentów do zapraw mineralnych daje nam ogromną korzyść praktyczną oraz stylizacyjną. Przede wszystkim, warto jest zwrócić uwagę, że kiedy kładziemy na przykład gładź, to potem musimy ją pomalować. Jeśli jednak użyjemy gładzi barwionej, ten drugi etap możemy pominąć. Dodatkowo należy wspomnieć, że uzyskanie jednolitego koloru podczas malowania niekoniecznie musi należeć do łatwych zadań. Za pomocą kolorowej gładzi jest to zdecydowanie prostsze.

 

Barwienie gładzi gipsowej

 

Gładź gipsowa służy z powodu swej znacznej twardości do wypełniania dużych ubytków, ale wielu dekoratorów używa jej również to tworzenia na powierzchni ścian, różnych struktur. Dzięki użyciu barwników nie musimy dodatkowo ich malować. Z malowaniem świeżych warstw mineralnych wiąże się również jeszcze jedna sprawa, a mianowicie gruntowanie. Jeśli gips lub szpachla są barwione, gruntowanie ich nie jet potrzebne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *