Fuga ma znaczenie!

Niewątpliwie to jakie fugi zastosujemy w swoim własnym domu ma ogromne znaczenie z racji tego, że niektóre z nich nie są najlepszym rozwiązaniem.

fuga

Najlepszy rodzaj fugi to…

Zdecydowanie najlepszym z dostępnych na rynku rodzajów fugi jest ta akrylowa. Przede wszystkim fuga akrylowa nie wymaga od użytkownika, aby mieszać ją z wodą. Tym samym dana osoba jest w stanie znacznie zaoszczędzić na czasie. Dodatkowy okazuje się, że fugi tego rodzaju mają określone właściwości, które są zdecydowanie lepsze aniżeli na przykład fugi cementowe.

Gdzie można je stosować?

Należy pamiętać, że ten rodzaj fugi nadaje się zdecydowanie bardziej do wnętrz aniżeli na zewnątrz. Najczęściej ten rodzaj fugi stosuje się do spoinowania: płytek szklanych, płytek gresowych, płytek ceramicznych, a także mozaik ściennych czy też podłogowych. Raczej nie zaleca się używania tego rodzaju fug na powierzchniach na zewnątrz, ponieważ w zewnętrznych warunkach nie sprawdzają się one najlepiej.

 

Reasumując należy stwierdzić, że fugi akrylowe są świetnym rozwiązaniem, ponieważ oszczędzają nam czasu ale tak naprawdę musimy mieć wiedzę w temacie gdzie możemy je stosować. Zastosowanie nieodpowiedniej fugi skutkować może po prostu jej zniszczeniem i wypadnięciem. Tym samym daną pracę należałoby wykonać podwójnie a to chyba nie ma większego znaczenia zwłaszcza biorąc pod uwagę nasz czas i pieniądze, które niestety będziemy zmuszeni zmarnować.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *